!-- Main Link Tags -->
cross
-Esc'ye basarak veya yukaridaki X'den çikis yapabilirsiniz.

ÖNE ÇIKAN PROGRAMLAR

HEPSİ
Akdeniz Melodileri
Salı
Akdeniz'li sanatçıların, kendi dillerinde söyledikleri aşk melodilerini radyo dinleyicileri ile buluşturmak.
Ebu Euroclassıc Notturno
Salı

Müzik yayınında kalitenin adı olan Radyo-3, gecelerinize renk katacak 6 saatlik bir klasik müzik kuşağıyla karşınızda.

Dünyanın önde gelen orkestra ve müzisyenlerinin yorumuyla, en güzel Barok, Klasik ve Romantik dönem eserlerinden oluşturulmuş dinamik ve dengeli bir repertuvar, her gece 01.00-07.00 saatleri arasında sizlerle birlikte.

CD prodüksiyonlarına yer verilmeyen; çoğu en önemli orkestralar tarafından gerçekleştirilen ve Avrupa Yayın Birliği (EBU) üyesi yayın kurumları tarafından kayda alınan konserlerden meydana getirilen kuşak, bu yapısıyla kültür-sanat alanında özlenen kaliteyi dinleyicilerle buluşturuyor.

EBU üyesi yayın kurumlarının özel arşivlerinin TRT dinleyicilerinin beğenisine sunulmasına olanak sağlayan ve editörlüğü, klasik müzik alanında yetkinliği dünyaca kabul edilen BBC Radyo-3 tarafından gerçekleştirilen bu seçkin kuşakta yer alan yorumları, Türkiye'de TRT Radyo-3 dışında hiçbir yerde dinlemek mümkün değil...

Gece ve Müzik
Salı

Gecenin ruhunu, geçmişin ve günümüzün en güzel müzikleri ile kulaklarınıza taşıyoruz.

Esra İlkkurşun'un hazırladığı “Gece ve Müzik” her gün TRT Radyo-3'te sizlerle…

Günümüzü Dinlemek
Salı

Beğenilen, dinleyiciyi şaşırtan ve bazen isyan ettiren, günümüz klasik müziğine farklı yaklaşımlara dair eser örnekleriyle “Günümüzü Dinlemek” Salı günleri saat 14:00'te TRT Radyo-3'te...

Müzikli Günce
Salı
Müzik literatüründeki pek bilinmeyen eserlerin yanında, bilinenlerin de farklı yönleriyle tanıtımına yer verilecek, başta TRT arşivi olmak üzere çeşitli kaynaklardan seçilen eserlerin icracıları, bestecileri, kurumu, dönem özelliği gibi bilgiler dinleyiciye aktarılacaktır.
Radyo-3 Atölyesi (Gülsin Onay) (Gülsin Onay'la Radyo-3 Atölyesi)
Salı
Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay’ın hazırlayıp sunduğu programda, eserler, besteciler, yorumcular ve klasik müzik tarihi hakkında ilgi çekici bilgilerin yanı sıra; genç sanatçılara yol gösterecek ipuçları da yer alıyor. Klasik müzik dünyasını, usta bir yorumcunun bakış açısıyla keşfetmek isteyenler için özenle hazırlanan program, her hafta Salı günü, saat 15.00 R3'te müzikseverleri bekliyor.
Radyo-3 Günışığı
Salı
TRT RADYO-3

Günün ilk ışıklarını karşıladığımız programımız Günışığı’nda, Dünya müziğinin yüzünüzde gülümseme bırakacak seçkin örneklerine yer veriyoruz. Günışığı haftanın her günü saat 07.05’de TRT Radyo 3’te…

Radyo-3 Sabah
Salı

Radyo-3 seven siz değerli dinleyicilerimiz için klasik müziğin seçkin eserlerini sunuyoruz bu güzel sabahla birlikte...

Sekizinci Nota
Salı
Klasik batı müziğinin farklı müzik türleriyle yaşadığı etkileşime ve zamana ayak uydurarak farklı formlarda yeniden doğuşu. Bazen bir klasik müzik bestesinin ortaya çıktığı yıllara doğru yolculuk yapacak, o dönemin ruhunu hissedecek ve daha sonra farklı bir müzisyen tarafından yeniden icrasını keşfedeceğiz. Bazense döneminin önemli eserlerinden sayılan bazı popüler bestelerin yıllar sonra klasik müzikle yaşadığı geçişe kulak vereceğiz.