!-- Main Link Tags -->
cross
-Esc'ye basarak veya yukaridaki X'den çikis yapabilirsiniz.

Radyo-3 ÖNE ÇIKAN PROGRAMLAR

HEPSİ
Ebu Euroclassıc Notturno
Perşembe

Müzik yayınında kalitenin adı olan Radyo-3, gecelerinize renk katacak 6 saatlik bir klasik müzik kuşağıyla karşınızda.

Dünyanın önde gelen orkestra ve müzisyenlerinin yorumuyla, en güzel Barok, Klasik ve Romantik dönem eserlerinden oluşturulmuş dinamik ve dengeli bir repertuvar, her gece 01.00-07.00 saatleri arasında sizlerle birlikte.

CD prodüksiyonlarına yer verilmeyen; çoğu en önemli orkestralar tarafından gerçekleştirilen ve Avrupa Yayın Birliği (EBU) üyesi yayın kurumları tarafından kayda alınan konserlerden meydana getirilen kuşak, bu yapısıyla kültür-sanat alanında özlenen kaliteyi dinleyicilerle buluşturuyor.

EBU üyesi yayın kurumlarının özel arşivlerinin TRT dinleyicilerinin beğenisine sunulmasına olanak sağlayan ve editörlüğü, klasik müzik alanında yetkinliği dünyaca kabul edilen BBC Radyo-3 tarafından gerçekleştirilen bu seçkin kuşakta yer alan yorumları, Türkiye'de TRT Radyo-3 dışında hiçbir yerde dinlemek mümkün değil...

Gece ve Müzik
Perşembe

Gecenin ruhunu, geçmişin ve günümüzün en güzel müzikleri ile kulaklarınıza taşıyoruz.

Esra İlkkurşun'un hazırladığı “Gece ve Müzik” her gün TRT Radyo-3'te sizlerle…

Güneyde Bir Yer
Perşembe
Güney Amerika kıtasındaki ülkelere ait müzikler. Müziğin ait olduğu toplumların hikayeleri, zaman içindeki değişimleri, başka kültürlerle etkileşimleri. Aynı kıtanın içinde müziğin ülkeden ülkeye yolculuğu.
Müzik Neyi Anlatır
Perşembe
Klasik müziğin tarihi boyunca neyi anlatması gerektiği üzerine yapılan tartışmalar ışığında eserlere yer verilecek.
Pop Durock
Perşembe
İzmir Radyo’su yapımı, Solmaz Erkan ve Selim Ağacan’ın hazırladığı “Pop Durock” saat 18.00’de canlı yayınla TRT Radyo-3’te...
Radyo-3 Günışığı
Perşembe
TRT RADYO 3

Günün ilk ışıklarını karşıladığımız programımız Günışığı’nda, Dünya müziğinin yüzünüzde gülümseme bırakacak seçkin örneklerine yer veriyoruz. Günışığı haftanın her günü saat 07.05’de TRT Radyo 3’te…

Radyo 3 Sabah
Perşembe

Radyo-3 seven siz değerli dinleyicilerimiz için klasik müziğin seçkin eserlerini sunuyoruz bu güzel sabahla birlikte...

Radyo-3 Atölyesi (Ersin Antep) (Ersin Antep'le Radyo-3 Atölyesi)
Perşembe
Besteciler, yorumcular ve hatta eserlere dair özel günlerin bilgileri ışığında hazırlanacak bir programdır. Yerli ve yabancı sanatçılardan kayıtlara, biyografik bilgilere yer verilecektir. Verilecek bilgilerde dinleyicinin dikkatini çekecek ayrıntılardan da bahsedilecektir.
Romantik Yolcular
Perşembe

Romantik Yolcular, klasik Müziğin tarihinde, edebi hazinenin en zengin konularını işliyor. Hayal gücünün engin denizlerinde yüzen, halk efsaneleri ve masallarından ilham alan Romantik Dönem'in, bestecileri, yaşam öyküleri ve eserleriyle “Romantik Yolcular”, TRT Radyo-3 dinleyicileri ile buluşuyor.

Sungu Okan'ın hazırlayıp sunduğu “Romantik Yolcular”, her Perşembe sabahı, saat 10:00'da TRT Radyo 3'te sizlerle…